שירותי הסעות לכותל המערבי

ישנן דרכים רבות להגיע לכותל המערבי. העיר העתיקה ממוקמת מצפון לחומה, ויש בה בתי מלון גדולים ושכונות חרדיות בצפון העיר העתיקה. אם אתה שוהה באחד המלונות האלה, אתה יכול בקלות ללכת לשער הגללים ואז ללכת ישר לקיר. אם אתה שוהה במלון גדול יותר, עליך תחילה לנסוע דרומה, לאחר מכן ללכת למתחם התחנה הראשונה, ולאחר מכן לעבור בדיקה ביטחונית. מרכז קידם ממוקם ליד עיר דוד ואפשר ללכת לכותל המערבי תוך חמש דקות.

נסיעה חינם לעיר העתיקה

שירות הסעות לכותל  ניתן על ידי החברה לפיתוח מזרח ירושלים. אם אתה מחפש נסיעה נוחה לעיר העתיקה, זו האפשרות הטובה ביותר שלך. המעבורת עוצרת בתחנה הראשונה, שם יש אוטובוסים מיוחדים עם כנפיים ושלטים מיוחדים. המעבורת פועלת בימי שני עד שבת, משמונה בבוקר עד שמונה בערב, ובימי שישי עד חצות. המעבורת עוצרת ברובע היהודי, בכותל המערבי, בשער הגללים ובעיר דוד, ואז חוזרת לתחנה הראשונה.

אחת האטרקציות התיירותיות הפופולריות בישראל היא העיר העתיקה בירושלים. הקירות מקיפים שטח של כ-0.9 קילומטרים רבועים או 0.35 קילומטרים רבועים, המחולקים לארבעה רבעים. רוב התיירים ממליצים לבקר בעיר העתיקה. למרות שהליכה סביב CBD הוא קל, זה שווה לקחת מעבורת לעיר העתיקה. אתה יכול גם לעצור מונית. מוניות זמינות בירושלים אם אתה ממהר.

אם אתם נוסעים במכונית, יש כמה חניונים במרכז העיר ירושלים. חניון מתחת למלון ”מצודת דוד” ומחוץ לשער יפו מציע חניה חינם בשעות היום ואחרי שבע בערב. קל יותר למצוא מוניות ותחבורה ציבורית מאשר חניה בעיר העתיקה. אתה יכול לקחת מונית או אוטובוס כדי להגיע לעיר העתיקה. אין חניה ציבורית בעיר העתיקה.

טיק טאק

ישנן דרכים רבות להגיע לכותל המערבי, אבל הקל ביותר הוא באמצעות אחד משירותי מעבורת טיק טאק. מיניוואנים אלה המופעלים על ידי אגד הם נוחים ומכילים מפה נעה. הם זמינים מסביב לשעון, ואתה יכול גם לשמור את המסע שלך מראש. אתה יכול לבחור להשתמש במונית כדי להגיע לכותל המערבי, או שאתה יכול לקחת מונית ולחכות לנסיעה שלך.

חניה מחוץ לעיר העתיקה היא אפשרות טובה אם אתה מגיע במכונית. חניה בתחנה הראשונה היא במחיר סביר. הם מציעים חניה בשיעור שטוח לכל היום. מעבורות לכותל המערבי יוצאות כל 20 דקות. מגיפת COVID-19 עלולה לגרום לשיבוש השירות אם אתה מתכנן לבקר בכותל המערבי במהלך השבוע. Moovit App יעזור לך להבין את המסלול הטוב ביותר לקחת. זה יעזור לך לתכנן את היום שלך סביב מעבורות.

שירותי אוטובוס לכותל המערבי הם אפשרות אחרת. יש שירות הסעות חינם בין הרובע היהודי (והכותל המערבי). אפשר להוריד אותך במקומות שונים בעיר העתיקה. משם, תצטרך ללכת שתיים עד רבע שעה כדי להגיע ליעד שלך. חניון בשער ציון הוא אופציה טובה כי הוא קרוב לרובע היהודי והר ציון. אתה יכול גם לחנות במגרש החניה של גיבטי אם אתה לא רוצה מונית.

מונית נשר

אתם יכולים להשתמש באחת ממעבורות המוניות הרבות של ”נשר” כדי להגיע לכותל המערבי. מוניות משותפות אלה יכולות לשאת עד 10 אנשים. השירות זמין 24 שעות ביממה ויכול לאסוף אותך בירושלים ובכל מקום אחר בישראל. הנהגים של ”נשר מוניות” אמינים ומקצועיים. כל כלי הרכב ממוזגים ויכולים להכיל עד עשרה נוסעים. שירות ההסעות הנוח והזול של נשר לכותל המערבי הוא קל.

שירות המעבורת קל לשימוש ועולה בערך 16NIS לאדם. יש מוניות משותפות שפועלות משדה התעופה ויוצאות מאולם הכניסה. אפשר גם לנסוע באוטובוס של שעה מבן גוריון, תחנת האוטובוס המרכזית בירושלים, 16NIS. בהתאם לעונה, שעות ספציפיות עשויות להשתנות. כדי להזמין מקום למעבורת, אתה יכול גם להתקשר למונית השירות של נשר.

נהג מונית שרוט מקבל מזומן או כרטיסי אשראי. הם מדברים אנגלית והם דו-לשוניים. עלות מונית השרוט נמוכה יותר ממוניות רגילות. בנוסף, נהגי מוניות שרוט מוכנים לקחת את התמונה שלך ולענות על השאלות שלך. יתר על כן, הם מקבלים תשלום באמצעות PayPal וכרטיס אשראי. כדי להימנע מחוסר תקשורת, עדיף לשלם במזומן מראש. כאשר אתה מזמין את שירותי ההסעות של נשר לכותל המערבי, אתה צריך לזכור שאתה חייב לשלם מראש עבור השירות. ניתן לרכוש כרטיסים גם באינטרנט.

Cfir

חברת ”כפיר” מפעילה את הרכבת הקלה בקו האדום ובקו הירוק ומעסיקה למעלה מ-300 איש, בהם נהגי רכבות, טכנאים, עובדי תחזוקה וצוות בקרה ובקרה. אורכו של הקו האדום 13.8 ק "מ והוא מכיל 23 תחנות. כל הנוסעים זוכרים לכבד את החוקים ולהתנהג בכבוד. שפה פוגענית והתנהגות אסורה. נוסעים עם מוגבלויות מורשים לשבת במכונית, ומי שלא יכול לעמוד צריך לצאת מהרכבת ראשון.

הליכה בחומה היא חוויה מרגשת, אבל יש דרכים רבות אחרות לעקוף. שירות ההסעות החינמי פועל מהתחנה הראשונה בירושלים ומציע נגישות לכיסא גלגלים. אתה יכול למצוא את התחנה הראשונה באמצעות מערכת ג 'י-פי-אס, או לחפש ”נסיעה חופשית לעיר העתיקה”. היזהרו מסמל הכנפיים על שלטים. המעבורות האלה נוסעות בערך כל 20 דקות. אוטובוסים ומעבורות נגישים זמינים עבור בעלי מוגבלויות.

אתה יכול לנסוע באוטובוס ולהשתמש באוטובוס הציבורי. אפליקציית Moovit יכולה לשמש לאיתור נתיבי אוטובוס. שירותים אלה הם לעתים קרובות פחות צפופים מאוטובוסים, אבל אתה צריך להיות בטוח לעשות הזמנה. אתה יכול גם לקחת מונית. אם אתה מבקר בפעם הראשונה, השתמש בתחבורה ציבורית. קל יותר ונוח יותר לנסוע בקבוצות קטנות יותר ולהימנע מהעלות הגבוהה של מוניות ואובר.

מסילה קלה

משרד התחבורה מתכנן להקים תחנה חדשה בירושלים, המחברת את הכותל המערבי עם תל אביב. התחנה החדשה תעביר את המבקרים בחומה מנמל התעופה בן-גוריון בתוך 32 דקות. התוכנית דורשת שתי תחנות חדשות ומנהרה באורך 1.8 קילומטרים. הוועדה לתכנון ובנייה של הכנסת אישרה את התוואי. תחנה חדשה תוקם ליד נמל התעופה בן-גוריון באגן העיר העתיקה. היא תהיה קשורה לקו המהיר הקיים המחבר בין תל אביב לירושלים.

יתר על כן, התחנה החדשה תהיה 50 מטר מתחת לאדמה, ומחוברת במדרגות נעות לכותל המערבי. זו תהיה מערכת המעבר הראשונה בעיר המחברת את הכותל המערבי עם מרכז ירושלים. אולם התוכנית זכתה לביקורת מירדן, המשמשת כמפקחת על האתרים הקדושים בירושלים, כולל המתחם שמאחורי הכותל המערבי, הידוע ליהודים כהר-הבית והמוסלמים כאל-חרם אל-שריף. ירדן מפצירה בקהילה הבינלאומית להתנגד לצעדיה הבלתי חוקיים של ישראל, ושוחרי איכות הסביבה והארכיאולוגים מתחו ביקורת על ההחלטה.

עדיין לא ברור מה תהיה ההשפעה הפוליטית של הפרויקט. בעוד ממשלת ישראל העבירה בשנה שעברה תוכנית לרכבל בעיר העתיקה, אמרו המבקרים כי הרכבל יהרוס את הנוף ההיסטורי. אכן, נטען כי הרכבל יהרוס את הנוף ההיסטורי של העיר העתיקה, שהוא אתר מורשת עולמית של אונסקו. אך סביר להניח שההצעה תעמוד בפני התנגדות מצד הפלסטינים, הקהילה הבינלאומית וקבוצות אחרות. אבל ההצעה של כץ עדיין שווה לשקול, ואולי תוכל להשיג את מטרתה.

מוניות

אם אתם מתכננים לבקר בכותל המערבי בירושלים, תצטרכו למצוא מונית. למרות שהעיר העתיקה היא די קומפקטית, זה עדיין אפשרי לעקוף ברגל. בעוד הליכה עשויה להספיק כדי להביא אותך לכותל המערבי, מומלץ להשתמש במונית. יש דרכים רבות להגיע לשם. כדאי שתשקול מונית משותפת. אתה יכול לעצור אחד מחוץ לאולם האריברים בקומה ג 'זה גם קל לעצור מונית.

אם אתה מעדיף לנסוע באוטובוס, אתה יכול להשתמש במונית קולקטיבית. כלי רכב אלה פועלים משדה התעופה לתחנת האוטובוס בשער דמשק. האוטובוס ייקח אתכם לתחנת האוטובוס בשער דמשק, שם תוכלו למצוא אוטובוסים שמתחברים לערי הגדה המערבית הגדולות. כרטיסי אוטובוס הם 20 שקלים למבוגר, בדרך אחת. אפשר גם לנסוע ברכבת הקלה למרכז העיר. אפשר גם למצוא מונית בחניון קרטה, שפתוחה שישה ימים בשבוע.

אוטובוסים ציבוריים

עיריית ירושלים תקבל מערכת רכבל שתגיע לרחבת הכותל המערבי. מערכת זו תספק תחבורה למיליוני המבקרים שמבקרים בכיכר מדי שנה. עיריית ירושלים והרשות לפיתוח ירושלים שיתפו פעולה בתוכנית. פרויקט זה מאושר על ידי משרד התחבורה, התיירות והמורשת והעניינים בירושלים. נסיעה ברכבל זה אותו מחיר כמו אוטובוס.

שירות האוטובוסים של ירושלים מנוהל על ידי אגד וסופרבוס. מפעיל אוטובוס שלישי יתחיל לפעול בסוף 2022. אוטובוסים לירושלים יוצאים מדי שעה מתחנת האוטובוס המרכזית, ורבים מהם פועלים עד שעות הלילה המאוחרות. לפני שאתה עולה על האוטובוס, לוודא לבדוק את לוח הזמנים. אתה יכול להשתמש באפליקציית טלפון חכם כמו Moovit כדי להבין איזה אוטובוס לקחת. ניתן להשתמש בו גם כדי לנווט ברשת האוטובוסים של העיר.

שני אוטובוסים הותקפו על-ידי מתפרעים ערבים בדרכם לכותל המערבי וגרמו נזק לחלונותיהם ולחזרתם לעיר. למרות ההתקפה על האוטובוסים, הנוסעים יכלו לרדת מהאוטובוס ולחכות באזורים בטוחים יותר. למרות שלא היו נפגעים, המשטרה עדיין מחפשת חשודים ומבצעת פעולות באזור. לא ברור אם הנוסעים היהודים בטוחים.

פרסמו באתר שלנו

תוכן עניינים

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך