קניתם מזרון חדש? איך תשמרו עליו המדריך המלא

ריכזנו עבורכם את המדריך המלא לניקוי מזרן ושמירה על מזרנים. אם לאחרונה רכשתם מזרן חדש לחדר השינה, אף אחד לא צריך לספר לכם שזו הוצאה לא מבוטלת. אם המזרון איכותי, הוא כנראה עלה לכם מאות שקלים ואולי גם יותר. אז כדי לשמור עליו כיפי ומזמין לשינת ישרים, הנה הטיפים לשמירתו. 

לפי כל מיני מחקרים ובדיקות שבוצעו בעבר, מזרונים מעלים במשקל במשך השנים. מה ז"א? הרי מזרונים לא אוכלים אוכל ולא אמורים לעלות בקלוריות, אם כך – כיצד הם צוברים משקל בדיוק? התשובה לכך היא פשוטה, מזרונים במהלך השנים צוברים וסופגים נוזלי גוף, זיעה ולכלוכים שונים. עם הזמן, המזרון ישקול מעט יותר ממה שהוא שקל כשרכשתם אותו. וזו הוכחה מספיק טובה לכך שצריך לשמור על המזרונים נקיים. טיפ ראשון – להשתמש בחומרי ניקוי ייעודיים בלבד. 

תכשירי ניקוי ייעודיים למזרון – מדוע חשוב להקפיד? 

אם אתם רוצים לנקות את המזרון בצורה הנכונה, אתם צריכים להשתמש בחומרי ניקוי ייעודיים למזרונים. ניקוי מזרונים בעזרת חומרי ניקוי שאתם לא מכירים ולא מיועדים לניקוי מזרן, יכולים בקלות לגרום לנזק במזרון. הבד יכול להיפגם, הצבע מהמזרון עשוי לרדת, תפרים יכולים להיפרם ועוד שלל "נפלאות". 

ככל שתקפידו להשתמש בחומרי ניקוי מתאימים למזרון, כך הוא למעשה יישמר בטווח הרחוק. וכך גם רלוונטי לגבי חומרים מסירי כתמים למיניהם, שבדרך כלל נמכרים בתרכובות כימיות שונות. התרכובות הכימיות גורמות, עם הזמן, להתפוררות של הבדים מהם עשויים המזרונים. 

להקפיד על כיסוי המזרון כשהוא לא בשימוש

כל עוד אתם לא משתמשים במזרון בכדי לישון עליו, יהיה כדאי להקפיד על הכיסוי שלו. ישנם כיסויים למזרונים מסוגים שונים, לרבות כיסויים מעוצבים ומיוחדים. כל עוד המזרון מכוסה, גם ניקוי מזרונים בעתיד יהיה קל יותר. המזרון יצבור פחות לכלוך ויצריך פחות עבודה ניקוי בטווח הרחוק. 

תוכלו לרכוש כיסוי מזרון בעלויות של עשרות שקלים בודדים, ככה שאין ספק שההשקעה שווה את זה. בפועל, אם לא תקנו כיסוי מזרון, אתם תוציאו את אותו הכסף על שירותי ניקוי מזרון בעתיד. בעוד שישנם כיסויים עשויים מסטן ובדים מאוד נעימים, יש גם כיסויים קשיחים יותר מחומרי גלם שונים. 

יש חיות מחמד בבית? 

אם יש לכם כלבים או חתולים בביתכם, יהיה חשוב להקפיד על כך שהם לא יטפסו על המיטה שלכם. לא פעם, חברות ניקוי מזרונים צריכות לעבוד מאוד קשה בכדי להיפטר מכתמים של בע"ח. הפרווה נושרת, הם לעיתים מזילים ריר על המזרון ועוד. עוד חשוב לזכור, ישנם בעלי חיים שנוטים לגרד מזרונים ולשייף עליהם את הציפורניים שלהם. אם החתול שלכם נוהג לעשות את זה, יהיה כשדאי להקפיד לסגור את הדלת של חדר השינה כשאתם מתעוררים בבוקר.

פרסמו באתר שלנו

תוכן עניינים

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

טיפים לבחירת ריהוט לבית

בחירת הרהיטים המתאימים לבית שלך יכולה לעשות הבדל משמעותי ביצירת סביבה נוחה, פונקציונלית ואסתטית. פוסט זה בבלוג מספק עצות חשובות לבחירת ריהוט הבית המושלם, תוך

Read More »