חומרים מזינים חשובים במזון לחתולים

בעת בחירת המזון המתאים לחתול, עליך לחפש מספר גורמים. כדי לשמור על לב בריא, עיניים ומערכת רבייה, החתול חייב להיות חלבון בתזונה שלו. בשר מבושל הוא דרך מצוינת לספק לחתול שלך את החלבון שהוא צריך. אתה לא צריך לתת לחתול שלך בשר נא או בשר מפונק. זה יכול לגרום לו לחלות.

זרחן

ישנם מספר גורמים המשפיעים על כמות הזרחן במזון לחתולים. לדוגמה, סוג המזון לחתולים רטובים שאתם קונים ישפיע על כמות הזרחן שאתם צריכים לתת לחתול שלכם. זה בטוח להאכיל את החתול שלך מזון רטוב עם תכולת זרחן של 0.5% או פחות.

על פי מחקר שנערך לאחרונה על ידי קבוצת הצרכנים הגרמנית סטיפטונג (Stiftung Warentest). למרות שזרחן נחשב בדרך כלל לא מזיק על ידי בני אדם, כליות של חתול יכולות להיפגע בתוך כמה שבועות מאכילת יותר מדי ממנו. בעוד שפוספטים קיימים באופן טבעי במזון מן החי, היצרנים מוסיפים פוספטים לא אורגניים כדי להגדיל את המרקם ואת חיי המדף של מוצריהם.

כדי לעזור לשלוט ברמות הזרחן במזון לחתולים, אתם יכולים לתת לחתול שלכם קלסר זרחן. המרכיב הזה יקשר למזון של החתול וימנע ממנו לצאת. זה יאפשר לחתול שלך ליהנות מתזונה עתירת חלבונים, מבלי לדאוג לתכולת הזרחן הגבוהה.

דבר עם הווטרינר שלך אם אתה מודאג לגבי הכליות של החתול שלך. דיאטת זרחן גבוהה יכולה לתרום למחלת כליות כרונית אצל חתולים מבוגרים.

טאורין

טאורין הוא חומר מאוד חשוב לחתולים, לכן חיוני לספק כמות מספקת של טאורין במזון של החתול שלך. ניתן למצוא טאורין ברכיכות ודגים. עם זאת, אתה צריך להבטיח שהחתול שלך אוכל בשר. למרבה המזל, ישנם מוצרי מזון לחתולים מסחריים רבים המכילים כמות מספקת של טאורין.

בשר נא הוא דרך נהדרת לתת לחתול שלך מספיק טאורין. אף ־ על ־ פי שהדבר אינו מומלץ, בשר נא בדרך כלל מספק כמויות רבות של חומר מזין. חשוב לציין שמוצרי בשר יכולים להכיל שאריות מים העשויות להסיר טאורין מהבשר. זו הסיבה שמוצרי בשר כמו ארנבת ובשר טחון יש פחות טאורין מאשר עמיתיהם הגולמיים.

המזון של החתול שלך צריך להיות תכולת טאורין של לפחות 36 מ ”ג לק” ג. מומלץ להאכיל את החתול שלך בשר טרי לפחות פעם ביום. חוסר בטאורן לא יגרום לתסמינים ברורים, אבל זה יכול להוביל לסיבוכים אחרים. למשל, חתול עם מחסור בטאורן אולי הידרדר הראייה. זה יכול אפילו לפתח קרדיומיופתיה, מצב שמשפיע על הלב. תסמינים אחרים כוללים בעיות עיכול וייצור מרה לקוי.

סיבה נוספת לכלול טאורין באוכל של החתול שלך היא כי זה עוזר לשמור על השיניים של החתול שלך חזקות. חוסר בטאורין יכול להוביל לחללים. יש מזון חתולי IAMS באיכות גבוהה שמכיל יותר טאורין כדי לעזור עם בעיה זו. הם גם מכילים חלבונים מבוססי חיות איכותיים ומאוזנים בכל חומצות האמינו החיוניות.

סיבי חיטה

בעוד שסיבי חיטה הם מרכיב חשוב במזון חתולים, יותר מדי יכול לגרום לבעיות עם היכולת של החתול שלך לעכל אותו. זה יכול למנוע מחומרים מזינים חשובים להיאבד. במיוחד, יותר מדי סיבים יכולים להפריע לעיכול של חלבונים, תזונה חשובה אחרת. אם אתה מאמין שהחתול שלך צריך עוד סיבים, תוודא שאתה בודק את רשימת המרכיבים לפני שאתה קונה אותם. אם המרכיבים אינם באיכות גבוהה, מזון החתולים עלול להיות מזוהם בגרגרים.

חיטה מצויה לעתים קרובות במזון חתולים מסחרי. הוא בדרך כלל בצורת ארוחה של גלוטן חיטה או קמח חיטה. חיטה משמשת לתת חלבון מזון ולקשור מרכיבים אחרים כדי להקל על העיכול. חיטה עוזרת לעיכול ומספקת ויטמינים ומינרלים למזון. החיטה אומנם אינה ממציאה את רוב תזונתו של החתול, אך היא יכולה לשפר את בריאותו של חברך החתול.

מקורות אחרים של סיבים הם גזרים, שהם נמוכים בקלוריות והם ארוזים בוויטמין C. הגזר בטוח להזנה גולמית, הם יכולים להוות סכנה חונקת אם לא מכינים אותם קודם. כמו כן, יש לחתוך את הגזרים לחתיכות קטנות לפני שמוסיפים אותם למזון. מקור טוב נוסף של סיבים הוא שעועית ירוקה. הם נמוכים בפחמימות ולא מכילים שומן.

תמצית יוקה שידיגרה

מאכלי חתולים מסחריים רבים מכילים תמצית יוקה שידיגרה, המשמשת להפחתת ריח צואה. ניתן להוסיף מרכיב טבעי זה גם למאכלי חמוס וארנבים מסוימים. זה עובד על ידי עיכוב הגדילה של חיידקים גראם-חיוביים אשר ידועים כגורמים לריחות רעים. זה גם עוזר לייצב את התסיסה במעי הגס, מה שמפחית את ייצור האמוניה. התמצית לא משפיעה על חישובי המזון, על השימוש במינרלים או על יכולת העיכול.

יוקה שידיגרה שימש אינדיאנים לתכונות האנטי-דלקתיות, הדאודורטיביות והאנטי-דלקתיות שלה. ממחקרים מסוימים עולה כי הדבר עשוי לתרום לבריאות משותפת. הצמח מכיל פוליפנולים וספונינים, דבר העלול להפחית את הדלקת במפרקים. למרות שיוקה משמש בעיקר כתוסף אנושי, יצרני מזון לחיות מחמד משלבים אותו כיום במתכונים.

כ-20% ממותגי המזון לכלבים מכילים את יוקה שידיגרה. עם זאת, הוא נפוץ יותר במזון חתולים. מרכיב טבעי זה מצוי לרוב במותגי מזון לחתולים. ודא שאתה בודק את רשימת המרכיבים לפני שאתה מבצע רכישה. לעתים קרובות הוא יהיה באמצע או בחלק התחתון של רשימת המרכיבים.

תמצית יוקה שידיגרה היא הטובה ביותר בשימוש במנות קטנות בדיאטה. במינון גדול, זה יכול לגרום לבעיות במעיים אצל כלבים. אתה תמיד צריך לאמת את המרכיבים לפני שאתה נותן יוקה לחיית המחמד שלך.

Carageenan

Carrageenan, תוסף מזון במזון חתולים משומרים, נקשר לסוגי סרטן ובעיות במערכת העיכול. זהו תוצר לוואי של אצות אדומות ואין לו ערך תזונתי. תעשיית המזון הרב-לאומי לחיות מחמד מוכרת מזון משומר לחיות מחמד חדור בקראג 'ינן.

יש כמה דברים שאתה יכול לעשות כדי להבטיח המזון של החתול שלך הוא בטוח. אם אתם רוצים לוודא שהמזון של החתול שלכם לא מכיל פחזניות, אתם צריכים לבדוק את התווית כדי לראות אילו מותגים משתמשים במרכיב הזה. באפשרותך גם לבדוק את אתר היצרן כדי לוודא שהמוצר נקי ממכוניות.

קאראג 'ינן (Carrageenan), עבה בעל אצות אדומות ואמולסיפייר, ידוע גם בשם קאראג' ינן. הוא משפר את המרקם והטעם של מאכלים מעובדים רבים. זה נותן מזון לחתולים רטובים מרקם קרמי וחלק. עם זאת, חלק מהצרכנים מאמינים כי carrageenan קשור לסרטן והשימוש הנרחב של carrageenan דרגת מזון.

ניתן למצוא קאראג 'ינן במאכלים לחים ומשומרים של חיות מחמד. אף ־ על ־ פי שיצרני מזון לחיות מחמד טוענים שהם בטוחים, ישנן ראיות מוצקות להפך. מכון קורנוקופיה (באנגלית: Cornucopia Institute) הוא ארגון מחקר למדיניות מזון/חווה ללא כוונת רווח שפרסם דו "ח המדגיש את הסכנות הטמונות בקראג 'ן. בעוד שה-FDA טוען שהמכוניות בטוחות עבור חיות מחמד, המחקר מראה שהן עלולות לגרום למחלות קשות.

אף שהיצרנים אינם נדרשים לרשום את כל המרכיבים על אריזתם, חשוב לשקול את הרכב המזון לחיות מחמד. ההרכב צריך להיות גבוה בחלבון, דל בשומן ונמוך בפחמימות. היא אמורה להכיל גם לחות מינימלית.

מחפשים מזון לחתולים? תוכלו למצוא מגוון רחב של מוצרים באתר אסטרופט. כניסה לאתר

פרסמו באתר שלנו

תוכן עניינים

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

טיפים לבחירת ריהוט לבית

בחירת הרהיטים המתאימים לבית שלך יכולה לעשות הבדל משמעותי ביצירת סביבה נוחה, פונקציונלית ואסתטית. פוסט זה בבלוג מספק עצות חשובות לבחירת ריהוט הבית המושלם, תוך

Read More »