המטבח התאילנדי – מאפיינים

המטבח התאילנדי ניכן במאפיינים אשר ייחודיים במיוחד למדינת תאילנד. קיימת נטייה לחשוב שהמבטח האסייתי זהה בכל המדינות אך זוהי טעות. תאילנד היא דוגמה מעולה למדינה אשר מטעמיה שייכים ויחודיים אך ורק לה.

נכון, המטבח התאילנדי אכן מושפע ממטבחים של מדינות שונות המקיפות את המדינה לדוגמה המטבח הסיני, הלאו, הבורמזי וכדומה, אך עדיין הוא שומר על המאפיינים שמיידים אותו.

המנות התאילנדיות מהודרות בצבעים רבים לרוב ונמצא הרבה מאוד תבלינים.

מהם מרכיבי היסוד במטבח התאילנדי?

אורז

אורז קלסי נפוץ מאוד בתאילנד הוא אורז היסמין – אורז בעל ניחוח מיוחד המשתלב במאכלים תאילנדיים ואסיאתיים רבים. בתאילנד יש נטייה להכין אורז דביק, בעל מרקם דביק במיוחד ולא בצורה של אורז אחד אחד כמו שאנחנו נוהגים לראות בתוכניות הטלוויזיה בישראל.

אטריות

במבטבח התאילנדי משתמשים בסוגי אטריות שונים ורבים למאכלים שונים. בין היתר נוכל למצוא אטריות אורז, אטריות שטויות ורחבות, אטריות דקיקות ועוד.

האטריות משתלבות במאכלים רבים בסגנונות שונים.

דגים ופירות ים, בשרים

גם הדגים ופירות הים תופסים נתח גדול במטבח התאילנדי וישנן אזורים בתאילנד שצורכים יותר דגים ומאכלי ים מאשר בשרים. הבשרים בהם עושים שימוש בתאילנד הם חזיר, עוף, בקר וטופו.

ירקות

בתיאילנד יש ישמוש רב בירקות מאודים לשימוש רב בגזר, נבטים, בצר ירוק, כוסברה וז'ינגר.

רקע על הבישול התאילנדי

המאכלים התאילנדיים והבישול התאילנדי מאופיינים בעיקר מאוכל ועשבים אשר גדלים בעיקר ותאילנד. ישנם מוצרים שלא תוכלו למצוא בישראל בשום צורה אלא אם מייבאים אותם משם.

הבישול התאילנד מתבסס על רוטב דגים שמשמש להמלחת האוכל והוא נפוץ כמו מלח שולחן במטבח המערבי.

אילו מאכלים נפוצים בתאילנד?

פאד תאי

בין אם ביקרתם בתאילנד ובין אם לא, אתם בטוח מכירים את המאכל הנפוץ והאהוב הזה. מדובר על ירוק מוקפצים בווק עם חזיר, בשר בקר או כל דבר שתבחרו. הפאד תאי השתדרג מאוד בשנים האחרונות וניתן למצוא מתקונים שונים ומגוונים למאכל זה.

הראד נא

אטריות אורז רחבות עם בשר בקר,חזיר,שרימפס ושלל פירות ים. מנה אקזוטית,לרוב מוגשת בצורה שיכולה להוציא את העיניים מהחורים והכי חשוב טעימה מאוד.

מרק טום יאם

אטריות מוקפצות עם ריחן תאילנדי וצ'ילי. מנה בעלת טעם נפלא. יש שאוכלים מאכל זה עקב העובדה שקיימת טענה כי מאכל זה טוב להאנגהובר.

לסיכום

אין מה להגיד, המטבח התאילנדי הוא מגוון, עשיר בעל ריחות נפלאים, צבעים מדהימים ותיבול שלא מצאו בהרבה מקומות. לאלו מכם שאוהבים מסעדות אסתיאתיות , מומלץ לחפש מנות ממהטבח התאילנדי להתרשמות.

להרפתקנים מביניכם, מומלץ לעלות על טיסה לתאילנד ולהנות מחווית אוכל שלא הכרתם.

אם אתם שומרי כשרות ככל הנראה תתקשו יותר ליהנות משלל המאכלים שהאוכל התאילנדי מציע בצורתו המקורית אבל התאילנדים עושים התאמות רבות לשומרי הכשרות וזאת בשל העובדה שהישראלים תופסים נתח גדול מכמות התיירים שמגיעים למדינה.

פרסמו באתר שלנו

תוכן עניינים

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

טיפים לבחירת ריהוט לבית

בחירת הרהיטים המתאימים לבית שלך יכולה לעשות הבדל משמעותי ביצירת סביבה נוחה, פונקציונלית ואסתטית. פוסט זה בבלוג מספק עצות חשובות לבחירת ריהוט הבית המושלם, תוך

Read More »