חברות שירותי הענן המומלצות ביותר לשנת 2021

אם גם לכם נמאס מלגבות את הקבצים שלכם ולחפש אותם כל הזמן, יש לנו פתרון עבורכם. שירותי הענן הפכו להיות חלק בלתי נפרד מחיינו, והם צפויים לשגשג אף יותר ככל שהעולם הולך ונהפך ליותר ויותר דיגיטלי. סיכמנו עבורכם רשימה קצרה של כמה משירותי הענן המומלצים ביותר כיום.

מה זה בכלל שירותי ענן?

למי מכם שלא יודעים מה זה שירותי ענן, הרשו לנו להסביר: ענן הוא למעשה שרת חיצוני המהווה מקום אחסון וגיבוי לקבצי מחשב מכל סוג שהוא, המאפשר גישה לאותם קבצים ושיתוף שלהם בזמינות ומהירות גבוהה דרך רשת האינטרנט. סביר להניח שאתם מכירים והשתמשתם בשירותי ענן שונים כגון iCloud, גוגל דרייב, Dropbox ואחרים.

כיום, גם אנשים פרטיים וגם עסקים קטנים וגדולים כאחד משתמשים בשירותי ענן למיניהם עבור אחסון וגיבוי הקבצים שלהם, והמבחר בין החברות השונות המציעות שירותי ענן הוא עצום עד כדי בלבול. אז בכדי שלא תתבלבלו, הנה רשימה קצרה של כמה משירותי הענן המובילים בעולם ומה הם מציעים.

מהן החברות המובילות בתחום שירותי הענן?

  • Google Cloud: אף על פי שגוגל היא ענקית האינטרנט הגדולה בעולם, שירותי הענן שלה נמצאים עדיין בחיתוליהם לעומת חברות אחרות בשוק. בנוסף לשירותי האחסון בענן, הפלטפורמה של גוגל מציעה מגוון רחב של שירותים עסקיים ואפליקציות דרך ה- G Suite, וכן ניתוחי ביג דאטה לעסקים ולחברות.
  • Amazon Web Services: שירות הענן של אמזון הוא מהגדולים והמובילים בעולם. ענקית האינטרנט חרטה על דגל שירות הענן שלה את מיקסום היעילות והחסכון במקום עבור לקוחותיה, המתבטא בשיפורים ועדכונים שוטפים למערכות הענן. מעבר לכך, אמזון מציעה מגוון אדיר של שירותים ואפליקציות ללקוחות פרטיים ועסקיים גם יחד.
  • Microsoft Azure: היתרון המרכזי של שירותי הענן של מייקרוסופט, המתחרה הראשית של אמזון, הוא הגישה לשירותי ה- Office 365. מיקרוסופט מציעה את שירותי האבטחה הטובים והמשוכללים ביותר, ומרבית החברות בארץ המציעות שירותי ענן עובדות דרך הפלטפורמה של מיקרוסופט. ראוי לציין שאחת הלקוחות הגדולות ביותר של שירותי הענן של מיקרוסופט היא לא אחרת מממשלת ארצות הברית.
  • Alibaba Cloud: ענקית הקניות הסינית נכנסה לאחרונה לתחום הענן ומציעה שירותים נוחים במחירים אטרקטיביים. מספר הלקוחות של שירותי הענן של עליבאבא יותר מהכפיל את עצמו בשנה האחרונה.

קיימים עוד המון חברות המציעות שירותי ענן בישראל, כשהמובילות שבהן הן סיסקו, הנותנת שירות לצה"ל, ו- IBM המשתפת פעולה עם בזק.

מאמר זה נכתב מטעם חברת ERG המספקת שירותי מחשוב וענן במיקור חוץ.

פרסמו באתר שלנו

תוכן עניינים

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך