העסק בקשיים והבנק לא מאשר הלוואה. מה עושים?

העסק הישראלי נתון לאתגרים רבים לאורך כל תקופת פעילותו. הרגולציה הקפדנית, המיסוי הכבד והתחרות המאתגרת הם רק חלק מההיבטים שיוצרים את המציאות בה 80% מהעסקים אינם מגיעים לשנתם החמישית. תמצית חייו של העסק נובעת מאפיקי המימון שלו. לעתים קרובות, מה שבאמת נדרש כדי לשמור את העסק עם הראש מעל המים, הוא פתרון פיננסי נכון שיהווה פעולת החייאה חשובה. בעבר, מצאו עצמם בעלי עסקים רבים מול שוקת שבורה. הם הגיעו אל הבנק כדי לקבל סיוע וגילו כי אינם עומדים בקריטריונים המחמירים לקבלת אשראי. כיום, שוק ההלוואות גמיש ומגוון מאי פעם ועסקים רבים נהנים מפתרונות המותאמים לצרכיהם דרך מוסדות חוץ בנקאיים. אז מה חשוב לדעת על הלוואות חוץ בנקאיות לעסקים? אספנו כאן כמה נקודות חשובות. 

מהן הלוואות חוץ בנקאיות לעסקים?

הבנקים נתונים לרגולציה כבדה מאוד על ידי המפקח על הבנקים מטעם משרד האוצר. ההלוואה דרך הבנק תדרוש ערבים ובטחונות שלעתים קרובות לא נוכל להמציא כאשר העסק ממילא בקשיים. עם זאת, כיום ניתן להשיג הלוואות אטרקטיביות למדי גם מחוץ לבנק. אחד מהאפיקים הנפוצים ביותר הוא חברות האשראי.

דרך חברת האשראי, נוכל לקבל הלוואה כנגד מסגרת האשראי שלנו בתנאי החזר נוחים והחלק הטוב ביותר? ברוב המקרים נוכל לקבל אותה בפריסה למספר רב של תשלומים ולקבל את הסכום באופן כמעט מידי. 

כמה נוכל לקבל בהלוואות חוץ בנקאיות לעסקים?

ברוב המקרים, סכום ההלוואה יהיה עד 100,000 ₪, כך שאם נדרש לנו מימון נרחב יותר, עדיין נזדקק למקורות המימון המסורתיים יותר כמו גיוסי הון או קבלת אשראי לעסקים מהבנק. עם זאת, ככל שרק נדרשת לנו זריקת מרץ לקראת התרחבות העסק או כדי לקפוץ מעל משוכה עקב משבר כלכלי, ייתכן מאוד שנוכל למצוא פתרון יעיל ממקור חוץ בנקאי. על אף שהריביות יהיו ברוב המקרים גבוהות יותר מאלו שנוכל לקבל בבנק, אנו קונים בפער הזה גמישות שלא נוכל לקבל בשום מקום אחר. 

פתרונות מימון מחברות לשירותים פיננסיים

גם חברות לשירותים פיננסיים, חברות ביטוח ובתי השקעות מציעים כיום לא מעט מכשירי הלוואה וחיסכון שיאפשרו לך לנווט את העסק בבטחה. אחד מהיתרונות הבולטים באפיק זה, הוא שלצד המוצרים האטרקטיביים, יעמוד לרשותך צוות מיומן המעורה בתחום הפיננסיים. אנשי המקצוע שילוו את תהליך קבלת ההלוואה יוכלו לספק לך ייעוץ חשוב שיסייע לך לבחור באפיק ההלוואה המתאים ביותר לצרכים שלך. גם בבחירת הלוואה, ידע הוא כוח.

כיום יותר מאי פעם, נעזרים עסקים רבים בישראל בהלוואות חוץ בנקאיות לעסקים ומקבלים גלגל הצלה חיוני שיאפשר לעסק להמשיך ליעד הבא. כעת, כאשר השוק לאט-לאט מתאושש לאחר תקופת קיפאון חסרת תקדים, חשוב להכיר את כל האפשרויות שעומדות לרשותך ולקבל בחירה מושכלת עבור העסק.

פרסמו באתר שלנו

תוכן עניינים

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

טיפים לבחירת ריהוט לבית

בחירת הרהיטים המתאימים לבית שלך יכולה לעשות הבדל משמעותי ביצירת סביבה נוחה, פונקציונלית ואסתטית. פוסט זה בבלוג מספק עצות חשובות לבחירת ריהוט הבית המושלם, תוך

Read More »