מדריך לעיצובי אלומיניום

אם אתה מחפש עיצובים באלומיניום מותאמים אישית, הגעת למקום הנכון. לכימטאל יש את המומחיות והניסיון ליצור לוחות ALU מותאמים אישית עבור מטה איזון חדש. ניתן לשנות מוצרים סטנדרטיים כדי שיתאימו למפרט הרהיטים. אחד העיצובים הפופולריים ביותר שלה היה בהשראת דלתות המפעל. העיצוב של המפעל עדיין בתהליכי ייצור, והוא מושלם למרחבים שרוצים להדגיש את המראה החוזר. אפשר לנסות את זה גם בפרויקט עיצוב מודרני.

הימנעות מפינות חדות בעיצובי הוצאת אלומיניום

כוונו למשטחים חלקים והימנעו מיצירת פינות חדות בעיצובי תמצית האלומיניום שלכם. משטח חלק יכול לשפר את הזרימה במוות. פינות עגולות יכולות להפחית את הסיכון של צליפה במרכז ובאזורים הצרים ביותר של החלל. ודא שאתה מציין את הרדיוס בין שתי נקודות בעת תכנון פרופילים. אם ברצונך להימנע מקווי ראייה לאורך פני השטח, הקפד להוסיף רדיוס תערובת.

עובי הקיר הוא שיקול חשוב בעיצוב תמצית אלומיניום. עובי הקיר משתנה לפי יישום. פרופילים עם עובי קיר אחיד קל יותר לחלץ וישמרו על המימדים הנכונים. הימנע מיחס עובי הקיר של יותר מ ־ 2:1. יתרה מזו, הימנע מזוויות חדות. שימוש במעבר בעובי הקיר הרדיאלי במקום בפינה חדה יעזור לך גם להשיג את המראה הרצוי.

חלקים דקורטיביים יכולים לשמש גם כדי להימנע מפינות חדות. עיצוב אלומיניום סימטרי יקל על תהליך החילוץ ויפחית את הסיכון לנזק. בנוסף, ניתן להשתמש בסימני אינדקס על הפרופיל כדי להקל על הקידוח וההרכבה. עבור קיר דק יותר, ניתן להוסיף קורים לפרופילי אלומיניום חלולים. לעזרה בעיצוב התפקיד, צור קשר עם איש מקצוע.

בעוד שתכונות עיצוב אלה הן הפחות קשות, הן דורשות התחשבות קפדנית. אתה צריך לשקול את אזור ריכוז הלחץ, בנוסף לקוטר החור. חיתוך תחתי יכול להקשות על יציקת אלומיניום. כדי למנוע כל חולשה, חשוב לבדוק את החלל בין החורים. כמו ־ כן, תוכל לשקול התאמה לקו הפרידה כדי להימנע מקשיים פנימיים.

הימנעות טיפים חדים בעיצובי הוצאת אלומיניום

זה יכול להיות קשה לעצב תמציות אלומיניום. תכנון חייב לא רק ליצור חלק יפה, אלא גם לאזן כוח מבני ועלות. תמציות אלומיניום יכולות להיות בעלות עובי קיר שונה כדי לייצר מגוון פרופילים בעלי עוביים שונים. פרופילים עם עובי קיר אחיד יהיה קל יותר לחלץ, ויחזיקו הממדים שלהם טובים יותר במהלך ההוצאה. המטרה היא להימנע מפרופילים בעלי יחס עובי הקיר הסמוך גדול יותר 2:1. הימנע מפינות חדות וקצוות בעיצוב תמצית אלומיניום.

כדורי אלומיניום נתונים לכוחות עצומים במהלך ההוצאה. שיורי הלחצים האלה יכולים לגרום לחלקים לעל-חלל. עיוות חילוץ יכול להיגרם גם על ידי קירור לא אחיד של חלקי אלומיניום. עיוות יכול להיגרם על ידי עובי קיר לא עקבי וחוסר סימטריה בתוך עיצוב. עובי הקיר אחיד חיוני כדי להפחית סיכון זה. העיצוב אינו צריך לכלול סטריקים, הידועים גם בקווי מוות, בנוסף לעובי הקיר. זה נגרם משינויים בזרימת המתכת בזמן ההוצאה. משטחים מצולעים מפחיתים את הפסים, והם חלופה טובה לעיצובי מיצוי גרועים.

הוספת חורים וחלונות לעיצוב תמצית אלומיניום היא טעות נפוצה נוספת העשויה להפוך את היצירה לחלשה יותר. ניתן למזער את הבעיות הללו על ידי כך שנוודא שהחורים מרווחים מספיק מהקצוות. שימוש ביותר מדי מרווח עלול לגרום לריכוז יתר של לחץ ולהגדיל את משקל יציקת האלומיניום. כדי להפחית את הסיכון של סעיף חלש, לשקול הוספת ניתוח שני. כדי למנוע ממתכת לדלוף לקצה, יש למרוח חורים כך שהם לא יהיו קרובים מדי לקצוות.

פינות עגולות חשובות כאשר מעצבים תמציות אלומיניום. פינות עגולות קלות יותר לייצור ומופצות באופן שווה יותר בתבנית. רדיוס של 0.5 מ "מ או יותר הוא אידיאלי. נקודות חדות עלולות לגרום נזק ולגרום למוצר מעוות. על ידי שמירה על הדברים האלה בחשבון, תוכל להבטיח תוצאה סופית חזקה ללקוחות שלך. ישנן דרכים רבות להימנע מהצגת נקודות חדות בתוכניותיך.

לחברים בודדים יכולה להיות יכולת שירות מוגבלת על ידי עיצוב המדינה

הניתוחים הסטטיים הלא לינאריים והלא לינאריים בוצעו עבור המבנה המעוצב, עם תוצאות שהוצגו בקטע זה. התוצאות מראות שהערך המרבי של הלחץ הצירי בכל רכיב מבני נקבע תחת שני עומסי השירות. תוצאות אלו מראות שניתן למזער את ההעתקה המבנית באמצעות שיטת התכנון. עם זאת, התוצאות של האנליזה הלא ליניארית הראו כי המבנה המעוצב היה בעל העתקה גבוהה יותר מאשר מודל הקרן הישרה. זה יכול להיות בגלל כיוון הטעינה של הרוח והתת-מחלקה האינטנסיבית של חלקים מבניים מעוקלים.

השוואת שתי השיטות של עיצוב מדינה הגבלת שירות אנו מוצאים כי הראשון הוא נוקשה יותר. גישת העיצוב מבוססת על תפיסה של מערכת התנגדות כוחות רוחבית, אשר משמשת להתנגדות להשפעות הרוח, רעידת האדמה או גורמים אחרים. הגבלת תכנון המדינה היא תהליך זיהוי הנקודה שבה מבנה, או חבר, אינו מתאים יותר לשירות ואינו בטוח. אלה ידועים כעומסים חיים וכוללים משאות שנוצרו על ידי שימוש. עומסים אלה אינם זהים לבנייה או לעומסים סביבתיים.

מאפייני האלומיניום

מאפייני האלומיניום בעיצובים מסווגים לפי טבעם, מכני לכימי. ניתן גם לסווג אותם בהתאם לשאלה אם הם נאמנים ליסודות אחרים. היסודות הנפוצים ביותר הם סיליקון, נחושת או מגנזיום. הנה כמה מהתכונות החשובות שיש להם:

  • הארכה וחוזק מתיחה הם המידות הטובות ביותר. לסגסוגות הסדרות הנמוכות יש אורך גבוה יותר, בעוד שלסגסוגות הגבוהות יותר יש אורך נמוך יותר. המאפיינים של אלומיניום בעיצובים יכולים להיות מחושבים במדויק בעזרת תוכנת סימולציה. בנוסף, הנתונים הנוצרים על ידי סימולציה מראים דיוק גבוה עבור התכונות המחושבות, כמו צפיפות וטווח התכה. הסימולציות הנובעות מספקות גם מידע על מקדם ההתפשטות התרמית.
  • אלומיניום הוא קל ושוקל רק שליש ממשקל הפלדה או מתכות אחרות. יחס הכוח-מגדלור שלו מצוין, מה שהופך אלומיניום מתאים למטרות עיצוב. החומר יכול גם להסיט תחת נטל ולקפוץ חזרה לאחר מכן. זה עושה אותו חזק וגמיש. כאשר הוא נחשף לאוויר, האלומיניום יוצר שכבה דקה של תחמוצת, מה שהופך אותו לחומר עמיד ועמיד בפני קורוזיה. אלומיניום מסוגל להתנגד לאלמנטים המרותכים אליו על ידי שכבת תחמוצת זו.
  • אחד השימושים הבולטים באלומיניום בעיצובים הוא כתחליף לפלדת אל חלד. לאלומיניום יש צבע כסף בהיר דומה לפלדת אל חלד. אלומיניום משמש גם בעיצוב ציוד רפואי. יכולתו של החומר להיות צבוע בצבעים הופכת אותו לבחירה פופולרית לניסיונות רפואיים ודוגמאות. בנוסף, הוא מוליך מאוד ומאפשר שימוש במכשירים רפואיים. לחומר הזה יש עוד כמה יישומים שהם מעבר לאסתטיקה.

אלומיניום בעיצוב ארכיטקטורה:

האופי הקל, הלא רעיל והחזק של האלומיניום הופכים אותו לבחירה מצוינת לעיצוב אדריכלי. יחס כוח-למשקל גבוה של אלומיניום מאפשר לו לקבל כמעט כל צורה. זה נותן לארכיטקטים כמעט אפשרויות יצירתיות בלתי מוגבלות. אלומיניום עמיד בפני קורוזיה, כך שניתן להשתמש בו בבניינים מודרניים גם אם החומרים שונים. אלה הן רק חלק מהדרכים הרבות בהן אלומיניום משמש בעיצוב אדריכלי.

ניתן למחזר אלומיניום. בשל אי ־ קיומו, הוא מהווה חומר רב לחיצותו של בניין. הסיווג האירופאי A1 הופך אותו לבחירה פופולרית עבור אלמנטים מבניים. מלבד המשיכה האסתטית שלו, אלומיניום הוא גם עמיד מאוד, מה שהופך אותו בחירה פופולרית עבור סוגים רבים של עיצובים ארכיטקטוניים. הוא גם לא מאכל והוא עמיד בפני סדקים ושריטות. זו גם אפשרות ירוקה.

בשל תכונותיו הקלות, העמידות ועמידות לקורוזיה, אלומיניום משמש לעתים קרובות למערכות חזות. החומר הזה פחות מגושם מלוחות פלדה, שזה יתרון בהשוואה לחזית מסורתית של בניין. סגסוגות אלומיניום בעיצוב מודרני מציעות עוצמה מבנית מצוינת המאפשרת תמורות זכוכית כבדות בקלות. יתר על כן, מכיוון שהוא עמיד בפני קורוזיה, אלומיניום ניתן למחזור לאין שיעור. יכולת המיחזור שלו היא תוספת עצומה – כמעט 75 אחוז מהאלומיניום המיוצר עדיין בשימוש כיום.

כיום, מכונות CNC יכולות ליצור תמציות מבניות מורכבות מאלומיניום שהן קלות ומדויקות יותר. זה מאפשר לארכיטקטים ליצור צורות מורכבות ופרופילים דקים. ספריית פרנסיס גרגורי בוושינגטון, שהיא בניין זהב, היא דוגמה למבנה כזה. חזותו המורכבת מרובת הפנים מחוזקת על ידי חופת אלומיניום. מסגרת גדולה זו מאפשרת למבנה להישאר בצורתו ובתפקודו המקוריים.

פרסמו באתר שלנו

תוכן עניינים

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

טיפים לבחירת ריהוט לבית

בחירת הרהיטים המתאימים לבית שלך יכולה לעשות הבדל משמעותי ביצירת סביבה נוחה, פונקציונלית ואסתטית. פוסט זה בבלוג מספק עצות חשובות לבחירת ריהוט הבית המושלם, תוך

Read More »

הגירה לקנדה – יתרונות וחסרונות

פוסט זה בבלוג דן ביתרונות ובחסרונות של הגירה לקנדה, מכסה היבטים שונים כמו הזדמנויות כלכליות, איכות חיים ומגוון תרבותי. המטרה היא לספק נקודת מבט מאוזנת

Read More »