חיתוך CNC – ההבדל בין מיכון CNC לבין הדפסה תלת ממדית

חיתוך CNC היא אופציה פופולרית יותר ויותר ליצירת חלקים מורכבים לתעשיית הרכב. שיטה זו משלבת טכנולוגיה דיגיטלית ותוכנה מתקדמת ליצירת מגוון של חלקים. ישנן שלוש שיטות עיקריות לחיתוך CNC. סינטרינג לייזר סלקטיבי (SLS) ממיס אבקות מבוססות ניילון לפלסטיק מוצק. עיבוד אור דיגיטלי (DLP), אשר מרפא שרף נוזלי באמצעות אור, מאפשר לך לדמות כל שכבה של המבנה. Multi Jet Fusion (בראשי תיבות: MJF), המשתמש בדיו-ג 'ט כדי להפעיל סוכני פיוז' ן ואלמנטים חימום כדי להתיך שכבות יחד, יוצר רכיבים פונקציונליים מתוך אבקת ניילון.

ניתן לעשות גם באמצעות חיתוך תלת מימדית.

הן מכונות CNC והן חיתוך תלת ממדית חשובות בייצור. שתי הטכנולוגיות יכולות ליצור עיצובים מורכבים ומורכבים, אבל CNC הוא רב-גוני יותר ומסוגל לכמויות גדולות יותר. הוא גם מהיר יותר מחיתוך תלת מימדית. בעוד שלדפוס תלת-ממדי יש יתרונות על פני מכונות CNC, המגבלות שלו הופכות אותו לאפשרות טובה יותר לאב-טיפוס וייצור המוני. קרא כדי ללמוד עוד על ההבדלים בין השניים.

מכונות CNC יכולות לעבוד עם מגוון רחב של חומרים. זה יכול לעבוד עם פלסטיק, מתכות ותרמופלסטיקה. ניתן להשתמש בסגסוגות וחומרים שונים כגון אקריליק או שעווה. ניתן להשתמש במכונות CNC כמעט בכל חומר מוצק, שלא כמו מדפסות תלת מימד. מכיוון שהם יכולים לעבוד עם חומרים שונים, הם יכולים להסתגל בקלות להגדרות שונות. מכונות CNC יכולות לשמש למתכות מכונה. אולם, מדפסות המשתמשות בחומרים אלה נוטות להיות יקרות יותר.

בעוד הדפסה תלת מימדית משתמשת בפחות כוח, היא פחות מדויקת מייצור מחסר. התהליך מייצר קווים בין שכבות, שהם פחות עמידים וצלילים מבניים. תהליך זה גם דורש פחות כוח כדי לשבור מאשר ייצור מחסור עושה. בסופו של דבר, חיתוך תלת מימדית מספקת תועלת אסתטית ותפקודית רבה יותר. אבל נשאלת השאלה: איך חיתוך תלת-מימדית משתווה למכונות CNC? התשובה היא שזה תלוי.

מכונות CNC משמשות בעיקר לאבטיפוס. עם זאת, זוהי גם אפשרות זולה יותר חיתוך תלת ממדית. מכונות CNC יכולות לבצע מגוון רחב של משימות, בדומה למפעלים קטנים. זה אומר חיתוך תלת מימדית יכולה להיות רק חלק קטן מתהליך ייצור בקנה מידה גדול. חשוב להשוות בין מכונות CNC והדפסה תלת-ממדית.

שני התהליכים מבוססים על מודלים דיגיטליים ויכולים לייצר חלקי מתכת ופולימרים. עם זאת, יש לבחור את המתכות בקפידה משום שסוגים מסוימים של חוטי פולימר סופגים לחות. לדוגמה, אלומיניום ופלדה צריכים להיות תואמים כימית לפני חיתוך תלת מימדית של חומרים אלה. בעוד שמכונות CNC יעילות יותר, התהליך גם יוצר יותר פסולת מאשר מכונות ידניות. יש חסרונות בשתי השיטות.

מכונות CNC שונות מהדפסה תלת מימדית בגלל החומרים בהם נעשה שימוש. מאכלי CNC מייצרים חלקים באיכות גבוהה שהם בדרך כלל עמידים יותר מאשר מודפסים תלת-ממדיים. לוקח יותר זמן להשלים פרויקט. מכונות CNC יכולות להיות יקרות יותר מאבות טיפוס של הדפסה תלת מימדית, אבל הן זולות יותר לריצות ייצור גדולות יותר. בנוסף, machining CNC משתמש בבלוק מוצק של חומר, שהוא הרבה יותר חזק מרכיבים מודפסים תלת ממדיים.

machining CNC הוא תהליך ייצור מחסור, בעוד הדפסה תלת-ממדית היא צורה של ייצור תוסף. מכונות CNC מתחיל עם בלוק וחותך אותו באמצעות ספינינג כלים וחותכים. מאכלי CNC מייצרים חלקים מדויקים ומתאימים לייצור בקנה מידה גדול. הוא גם יכול להתמודד עם מגוון רחב של חומרים. בסופו של דבר, הדפסה תלת-מימדית היא רב-גונית יותר ממכשירי CNC.

שני סוגי הייצור מציעים יתרונות וחסרונות. machining CNC הוא רב תכליתי יותר, אבל עדיין יש לו מגבלות. הוא לא יכול לייצר גיאומטריות פנימיות מורכבות. ייתכן שיהיה צורך להתאים עיצובים כדי שיתאימו למכונת CNC. מגבלות אלו אינן משפיעות על איכות המוצר הסופי. במונחים של ייצור כמות, טחנת CNC היא האפשרות הטובה יותר. חשוב לא להמעיט במגבלות חיתוך התלת ־ ממדית.

חיתוך תלת ממדית היא סוג של מכונות CNC

באופן כללי, מכונות CNC משמשות לייצור חלקים מדויקים ועמידים. מכונות אלה משמשות כמעט בכל תעשייה, מעסקים קטנים ועד מתקני ייצור ענקיים. יציקה ועיצוב מתכת הם שני שימושים נפוצים. מכונות CNC הן אידיאליות לאב-טיפוס כי יש להן סובלנות טובה יותר וגימור פני-שטח טוב יותר מאשר הדפסה תלת-ממדית. מכיוון שמדפסות תלת מימד משתמשות בפלסטיק מחומם ומשוכלל, הן מייצרות חלקים עם גימור עני יותר ממכונות CNC. בנוסף, מכונות CNC מהירות יותר, ויש להן דיוק טוב יותר. אבות טיפוס מתוצרת CNC הם בדרך כלל באיכות טובה יותר ומתאימים בצורה מושלמת למוצר.

תעשיות רבות משתמשות ב-CNC כדי להפעיל את החלקים שלהן. אם-אם הופכת לתהליך ייצור פופולרי יותר. AM משתמש בשכבות של אבקות פלסטיק, שרפים וחוטים. החלקים המוגמרים מוצקים בעזרת מקורות אנרגיה חמים. תהליך זה נמצא בשימוש נרחב בתעשיות התעופה, הרכב והמוצרים הצרכניים. היא הוכיחה את עצמה כדרך יעילה לייצר חלקים מורכבים וקלים, וזכתה באמון הלקוחות ברחבי העולם. חיתוך תלת-ממדית גם יעילה יותר ממכשירי CNC במונחים של חיסכון בחומרים והפחתת פסולת.

ישנם מספר הבדלים בין חיתוך תלת מימדית למכונות CNC. מכונות CNC לעתים קרובות יעילות יותר, אבל הדפסה תלת-ממדית מייצרת חלקים באיכות גבוהה יותר. מכונות CNC לרוב מהירות יותר מהדפסה תלת-ממדית, כיוון שהתהליך מהיר יותר. בנוסף, מכשירי CNC מתאימים יותר לחלקים הדורשים זמן תפנית מהיר. מכונות CNC יכולות גם להיות מהירות יותר לחומרים יקרים או מורכבים מדי.

מכונות מיכון CNC יכולות להשיג דיוק מכני של 1 מיקרומטר בכל ציר. זה מאפשר למפעיל להחליף דיוק למהירות. עם מכונת CNC, חלק יכול להיות מיוצר ישירות ליעד שלה, בעוד מדפסת תלת ממד צריכה לעבור תהליכים נפרדים כדי לסיים. אם יש צורך במוצר באיכות גבוהה, מכונת CNC היא אפשרות טובה יותר. למרות זאת, להדפסה תלת מימדית יש כמה יתרונות.

machining CNC הוא סוג של ייצור מחסור, ואילו חיתוך תלת-ממדית היא תהליך תוסף. מכונות CNC דורשות פחות חומר, מה שהופך אותו לטוב יותר לייצור אבות טיפוס. יתר על כן, זה חזק יותר מחלקים מודפסים תלת ממד. יש לו פחות אילוצים וכך יותר גמישות. היתרונות של machining CNC מעל הדפסה תלת ממדית כוללים עלויות נמוכות יותר ואיכות גבוהה יותר. ההבדלים בולטים יותר בייצור בקנה מידה גדול, אם כי הדפסה תלת ממדית אינה תחליף למכונות CNC.

בעוד חיתוך תלת מימד היא דרך מצוינת ליצור חלקים קטנים ומפורטים יותר, התהליך יכול להיות מבולגן ורועש. מכונות CNC פולטות רעש, שבבים, ותנודות. מכונת CNC יכולה לייצר מוצרים גדולים יותר ולטפל בטמפרטורות גבוהות יותר, בעוד שמדפסת תלת-ממד לא יכולה לרטוט או לייצר רעש. זהו היתרון העיקרי של machining CNC על הדפסה תלת מימדית. החיסרון הוא שיש לפרק חלקים מודפסים תלת ממדיים לחתיכות קטנות יותר, מה שיכול להגדיל את זמן הייצור.

בעוד שמכשירי CNC והדפסה תלת ממדית חולקים את אותו זרם עבודה, החומרים שהם יכולים לעבוד איתם שונים במידה ניכרת. בעוד CNC משויכת לרוב לפלסטיקה יצרנית, הדפסה תלת-ממדית מתקדמת במהירות כדי לכלול מתכת. חברות כמו Desktop Metal ו-Arcam מפתחות טכנולוגיית הדפסת מתכת תלת מימדית. כל טכנולוגיה יכולה לשמש אב טיפוס מהיר, ויש הרבה קווי דמיון. CNC יכול לשמש לייצור חלקי מתכת.

machining CNC היא עדיין השיטה הנפוצה ביותר של אב טיפוס, אבל הדפסה תלת מימדית כבר השתלטה על חלק קטן מהעבודה. יתר על כן, תהליכי CNC זולים יותר מהדפסה תלת ממדית. כמה מכונות CNC תעשייתיות יכולות לבצע מספר יוצא דופן של משימות והן כמעט כמו מפעלים קטנים. בדרך זו, CNC היא השקעה בעלת ערך לעסקים ויחידים כאחד. ניתן להשתמש במכונות CNC ליצירת חלקים מורכבים ואבות טיפוס בכל גודל וחומר.

הדפסה תלת-ממדית קונבנציונלית היא נהדרת ליצירת אובייקטים מורכבים ומקושטים, אך היא לא תמיד מתאימה לחלקים מבניים. עם תהליך המכונות הנכון של CNC, ניתן ליצור חלקים מבניים עם חיזוק סיבים רציף. חלקים מורכבים יכולים להתחזק באופן משמעותי יותר מחלקים מודפסים תלת ממדיים הודות לחיזוק סיבים רציף. בנוסף, חלקים מורכבים אינם מציגים תכונות איזוטרופיות, כמו חלקי מתכת. היתרונות של CNC על הדפסה תלת מימדית הם עצומים.

פרסמו באתר שלנו

תוכן עניינים

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך