אמצעי בטיחות לעבודה עם חשמל

הכרת ערכי הגבול והיישום של אמצעי בטיחות חשמל טובים יכולים לסייע בהפחתת הסיכון לחשמל ולמוות. הקפדה על טיפים בטיחותיים בסיסיים אלו מסייעת לכם להימנע מפציעות חמורות ואף מסכנות חיים בעבודה עם ציוד חשמלי. להלן 8 אמצעי בטיחות בסיסיים שעליך לדעת ולכבד לפני שתתחיל חשמלאי או חניכה. אלה רק חלק מהנחיות הבטיחות הרבות לחשמלאים ולעובדי בניין שידועים ומכובדים כמשפרים את הבטיחות בענף הבנייה החשמלית.

חשוב לתרגל בטיחות חשמל בחוץ

מכיוון שישנם סכנות חשמליות רבות בבניין, כגון חיווט חשמלי או מכשירי חשמל. וודאו שכולם רואים איפה הם עובדים ושהם מחפשים שלטים המזהירים את הסכנות שבחשמל וסכנות אחרות. ודא שהכל נראה כאילו כולם עובדים וכולם בודקים את התמרורים המזהירים מפני סכנות החשמל או מפגעים אחרים. וודאו שכולם מסתכלים על מקום עבודתם ובדקו את השלט המזהיר מפני סכנות החשמל ומסכנות אחרות!

כל אחד באתר צריך לדעת אם משהו השתנה ומה הם צריכים לעשות או להתבונן כדי למנוע או למזער סיכוני בטיחות חשמל חדשים.

מומלץ להתייעץ עם חשמלאי מוסמך לפני עבודה עם חשמל.

על המעסיקים לזהות מפגעים חשמליים פוטנציאליים במקום העבודה

לפתח את המדיניות והתוכניות הנדרשות, לספק ציוד מגן אישי ולספק הדרכה כיצד לעבוד בבטחה עם מפגעים חשמליים. עובדים חדשים יקבלו את כל המידע, ההדרכה, ההוראות והפיקוח הדרושים לטיפול בבטחה בחשמל ובציוד חשמלי.

ישנם נהלי בטיחות בסיסיים להגנה על עובדים מפני פציעות בזמן עבודה עם מעגלים חשמליים וציוד

בדקו בתחילת היום אם אין מכשירים חשמליים חדשים ובדקו את המעגל כדי לוודא שהוא כבוי לפני שתתחילו לעבוד. לבסוף, בטיחות החשמל חלה על הציוד המשמש ונמצא במקום כדי למנוע השלמת מעגל חשמלי בגופו או בגופו של אדם אחר, דבר שעלול להוביל לפגיעה חשמלית. יש צורך לבטל או למזער סיכונים חדשים לבטיחות החשמל, וקיימים מספר נהלי בטיחות חשובים במקום העבודה כדי להגן על עובדים מפני פגיעות בזמן שהם עובדים ברשתות חשמל או ציוד, כגון שימוש בציוד מגן והתקנה ו תחזוקת ציוד חשמלי.

למידע נוסף על מתן הדרכה מקוונת בנושא בטיחות חשמל לכוח העבודה שלך ושמירה על בטיחות העובדים שלך

פנה אלינו עוד היום. זה מאפשר לך לעקוב בקלות ואף לתזמן אימונים בנושא בטיחות חשמל בכדי להבטיח שתכשיר ותעברי את עובדיך בבטיחות חשמל לפי הצורך.

יש בו גם רשימת ביקורת בטיחות חשמלית בה תוכלו להעריך את הסכנות החשמליות בעבודה. בשותפות עם קרן הבטיחות בחשמל הבינלאומית, אנו רוצים שתבטיחו את ביטחונכם כאשר אתם חיים ועובדים עם אנרגיה חשמלית.

כרטיס המהיר של OSHA לבטיחות חשמל

הוא משאב טוב לשמור בכיס האחורי שלך והוא זמין ללא תשלום. כל מי שעובד עם קווי חשמל צריך להכיר את העקרונות הבסיסיים של חשמל ולהעריך את הסכנות שעומדות בפניהם וכיצד להתמודד איתן. בעבודה עם חשמל זה כולל עמידה בתקנות LOTO, הפעלת ציוד חשמלי לבדיקה ותיקון ושימוש בציוד מגן (PPE). עם זאת, אמצעי זהירות הבטיחות החשמליים הבסיסיים ביותר כוללים הבנה ברורה של אופן הפעולה של חשמל, יכולת לזהות ולסלק סכנות פוטנציאליות כגון מתח גבוה, מתח נמוך ומתחים גבוהים, וללבוש P PE מתאים.

אמצעי זהירות פשוטים אלה יכולים לעזור לך להשיג את השלום הדרוש לך כדי להתמקד בעבודתך. עבודה עם ציוד פגום מציבה אותך בסיכון לפציעות חשמליות, ועבודה עם קווי חשמל עלולה לגרום נזק חמור לגופך.

מניעת מוות או פגיעות בחשמל מחייבת תוכנית בטיחות חשמלית מעוצבת המתחשבת בכל ההיבטים בעבודות החשמל המתבצעות בענף הבנייה

עובדים שאחראים על תחזוקת ציוד חשמלי צריכים להיות מאומנים בבטיחות חשמל, גם אם הם עלולים להיחשף למפגעים חשמליים במהלך עבודתם. תקני החשמל והבטיחות של OSHA כוללים מספר אמצעי בטיחות עבור חניכים וחניכים, כמו גם עבור מקומות העבודה המושפעים. אם אתה רק מתחיל את חניכותך כחשמלאי או בעל ניסיון של שנים, תלבש ציוד בטיחות מתאים כשאתה עובד עם חשמל.

אתה חובש מעיל בטיחות, כפפות בטיחות ונעלי בטיחות, כמו גם קסדת בטיחות וכפפות בזמן שאתה עובד עם החיווט כדי להבטיח את ביטחונך.

אם יש צורך להשתמש במכשירים המחוברים

לבש סוליות מבודדות וודא כי הידיים שלך יבשות. נוכחותם של מים מגדילה את סיכוייכם להתחשמל בעבודה עם מכשירי חשמל, במיוחד אם המכשירים מבודדים בצורה גרועה. אתה לא צריך לטפל במכשירים חשמליים במים מכיוון שהדבר מגביר את הסבירות לקבל התחשמלות. כשאתה עובד עם ציוד חשמלי, עליך לנקוט באמצעי זהירות פשוטים אלה כדי להפחית משמעותית את הסיכון לפגיעה בעצמך, בעובדיך ובאחרים.

פרסמו באתר שלנו

תוכן עניינים

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך